O nas

 

ROMANICA.DOC to nowy projekt i nowa inicjatywa. Jest to czasopismo doktorantów Instytutu Filologii Romańskiej on-line, które powstało z myślą o doktorantach i dla doktorantów wszystkich uczelni wyższych w Polsce i na świecie. Pomysł zrodziła potrzeba i chęć publikacji dokonań naukowych, badań, poszukiwań i ciekawych odkryć.

 

Czasopismo ma na celu promocję młodych naukowców zajmujących się kierunkami humanistycznymi, głównie filologicznymi, jednak jest otwarte na współpracę z doktorantami innych dziedzin, takich jak filozofia, psychologia, psycholingwistyka oraz innych, w których to badania interdyscyplinarne łączą się z filologią. Ponieważ jest to czasopismo Instytutu Filologii Romańskiej, artykuły tu opublikowane są w językach romańskich i polskim, przydzielone odpowiednio do danej sekcji.  Chętnych do współpracy i publikowania zapraszamy do publikacji na naszych łamach

 

Zapraszamy do nadsyłania artykułów wszystkich doktorantów, którzy w swoich badaniach zajmują się językami romańskimi lub obszarami kultur lub literatur romańskich. Jedynym warunkiem publikacji w czasopiśmie jest przedstawienie artykułu, który porusza dowolny aspekt związany z językami romańskimi lub obszarami kultur lub literatur romańskich. Proponowana tematyka jest bardzo szeroka i obejmuje liczne dziedziny.

 

ROMANICA.DOC została pomyślana jako pismo, które ukazywać się będzie dwa razy w roku akademickim. Kolejne numery będą miały podobną formułę, składać się będą z artykułów podzielonych pod względem językowym, zależnie od nadesłanych materiałów. Każdy artykuł został opublikowany w dwóch postaciach: odpowiedniej podstrony html oraz pliku pdf do ściągnięcia, dla osób, które wolą tradycyjną lekturę.

 

Więcej informacji na ten temat znajduje się w pliku PDF do ściągnięcia w zakładce Normy Redakcyjne. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania, wystarczy napisać na adres redakcji: romanicadoc@gmail.com

Życzymy przyjemnej lektury!

 

Redakcja Romanica.doc©2010